INSTALACJE C.O.

Miej wpływ na środowisko. Teraz możesz ogrzewać dom ekologicznie i ekonomicznie.

Instalacje C.O.

Ogrzewanie płaszczyznowe:

Ogrzewanie płaszczyznowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, dzięki którym zwiększysz komfort i znacznie obniżysz koszty ogrzewania domu lub mieszkania.  W ogrzewaniu płaszczyznowym równowaga termiczna zostaje osiągnięta głównie na drodze transmisji ciepła poprzez promieniowanie, a w znacznie mniejszym stopniu przez unoszenie i przewodnictwo cieplne. Rozmiar powierzchni na której montujemy rury grzewcze umożliwia równomierny rozkład ciepła, eliminując dzięki temu różnice temperatur, które są wyraźnie odczuwalne przy zastosowaniu innych sposobów ogrzewania.

Rodzaje ogrzewania płaszczyznowego:

– podłogowe

– ścienne

– sufitowe

v1

 

Ogrzewanie grzejnikowe:

W przypadku wyboru ogrzewania z grzejnikami zdecydowana większość ciepła jest przekazywana przez konwekcję. Ze sposobu przekazywania ciepła wynikają różnice w zużyciu energii niezbędnej do zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego. W pomieszczeniu ogrzewanym grzejnikami temperatura powietrza musi być o mniej więcej 2°C wyższa niż w ogrzewanym instalacją ogrzewania płaszczyznowego. Wynika to ze zjawiska wypromieniowania ciepła z naszych ciał w kierunku zimnych przegród

Zauważyć jednak należy, że obecnie konstruowane grzejniki oprócz pełnienia podstawowej funkcji ogrzewania pomieszczeń spełniały funkcje dekoracyjne oraz nadawały się do suszenia ręczników w łazience, czy ubrań w przedpokoju.

Zajmujemy się profesjonalnym doborem i montażem grzejników:

– płytowych

– kanałowych

– dekoracyjnych

– łazienkowych

v3